Sporteredményeink


 

Országos Középiskolás Bajnokság

1980

Szeged Fiú 3000 m III. helyezet Szabó Nándor, Lengyel Csaba, Mikes Tamás, Szabó Miklós, Gyulay Zsolt a későbbi olimpiai bajnok
1980 Szeged Fiú 4*1500 m váltó I. helyzett Szabó Nándor, Lengyel Csaba, Mikes Tamás, Szabó Miklós, testnevelő tanár: Csernok Gyula

1984

Gyula Lány 100 m-es gát II. helyezet Czilik Melinda, Kaló Anna, Csuha Zsuzsanna, Ferencsik Rita

1985

Miskolc Lány 100 m-es gát III. helyezet Czilik Melinda, Karczag Ildikó, Kajos Ágota, Gáspár Aliz, Csuha Zs., testnevelő tanár: Pajor Ferencné

1985

Miskolc Fiú 110 m-es gát VII. helyezet Sógor Tamás, Lengyel Csaba, Zöldi Péter, Somoghy Attila, Tajthy Zoltán, testnevelő tanár: Maloviczky Sándor

1986

Miskolc Lány 100 m-es gát II. helyezet Karczag I., Csenterics Annamária, Bulla Krisztina, Rendes Éva, Pálffi Zsuzsanna

1986

Miskolc Lány Távolugrás VII. helyezet Karezag I., Pilán Ildikó, Csenterics A., Halla K., Rácz Erika

1986

Miskolc Lány 100 m-es gát III. helyezet Czillik M., testnevelő tanár: Pajor Ferencné

1986

Miskolc Fiú 110 m-es gát III. helyezet Tajthy Z., Bonifert Szabolcs, Patakfalvi Miklós, Molnár László, Móricz János

1986

Miskolc Fiú 3000 m VIII. helyezet Kalapács Kornél, Vácy Károly, Niedelmüller Ervin, Bartos Csaba, Jakus Béla, Testnevelő tanár: Maloviczki Sándor

1987

Debrecen Lány 100 m-es gát II. helyezet Pilán Ildikó, Csenterics Aannamária, Bulla Krisztina, Gönczöl Krisztina, Egri M.

1987

Debrecen Lány Távolugrás X. helyezet Pilán Ildikó, Csenterics Annamária, Balla Krisztina, Molnár Csilla, Rácz Erika

1987

Debrecen Lány 100 m-es gát V. helyezet Karczag I., Testnevelő tanár: Pajor Ferencné

Országos Diákolimpia

1988

Budapest Lány 100 m-es gát V. helyezet Karczag I.

1988

Budapest Lány 100 m-es gát VII. helyezet Csenterics Annamária

1988

Budapest Lány Diszkoszvetés VIII. helyezet Nádházi Éva, testnevelő tanár: Pajor Ferencné

1988

Budapest Fiú Magasugrás V. helyezet Manninger Marcell

1988

Budapest Fiú 300 m VII. helyezet Kalapács Kornél

1988

Budapest Fiú 1500 m XIV. helyezet Vácy Károly, testnevelő tanár: Maloviczki Sándor

 

A korábbi évek kiváló atlétái, akik az országos középiskolás bajnokságokon középiskolás bajnokok, vagy helyezettek voltak:

1953 Gerely Kulcsár Gergely
1957 Magasugrás Szalonkai Erzsébet
1959, 1960 Távolugrás, hármasugrás Margitics Béla
1960 Magasugrás Manninger Gábor
1961 Hármasugrás Nagy Lajos
1963 Ötpróba Rixer Attila
1964, 1965, 1966 Súlylökés Nagy Judit
1967 800 m-es futás Zala Lajos
1975, 1976 Rúdugrás Baksza Imre

Kosárlabda

1972 Lány csapat Országos bajnokság 12-es döntője Testnevelő tanár: Pajor Ferencné
1987 Lány csapat Legjobb 8 között
1972 Lány csapat Megyei bajnok Testnevelő tanár: Peregi Julianna
1988
1984 Fiú csapat Országos Ifjúsági Kupa III. helyezet Testnevelő tanár: Tudja Béla
1985 Fiú csapat Megyei bajnok
1987 Fiú csapat Serdülő megyei bajnok

Röplabda

1982 Fiú csapat Bejutottak az országos bajnokság 24-es döntőjébe Testnevelő tanár: Csernok Gyula
1988 Fiú csapat Országos bajnokságon a legjobb 26 közé bejutottak

Úszás

1988 50 m-es férfi mellúszás Országos Középiskolai Bajnokság II. helyezet Matusovits Árpád
1989 100 m-es férfi mellúszás Országos Diákolimpia I. helyezet Matusovits Árpád
III. helyezet Jászai Péter
Döntőbe jutott tanulók Lányok közül Czizek Ildikó, Molnár Krisztina, Pákozdi Katalin, Mártonffy Éva
Fiúk közül Kiss Csaba és Simonyi Balázs, testnevelő tanár: Gergely Péter

Labdarúgás

1980 Középiskolás országos bajnokságban IX. helyezet Dr. Alt Csaba tanár a felkészítő
1985 Megyei bajnok  
1988 Mini foci országos III. helyezet

Sakk

1983 Lánycsapatunk Megyei I. helyezet Felkészítő: Fehér János tanár
1984 Lánycsapatunk Országos VI. helyezet
1985 Lánycsapatunk Megyei I. helyezet

 

Iskolai tanulmányaik alatt külső egyesületekben igen szép sikereket értek el még a következők:

1986 Kajak Felnőtt I. osztályú minősítés Dónusz Éva
Evezés Ifj. aranyjelvényes sportoló Struve Katalin
Kenu Országos ifj. bajnok Molnár Gábor
Karate Országos serdülő bajnok Nagy Péter

 

A tanulás és a sport nagyon jól megférnek egymás mellett. Ezt bizonyítja iskolánk több tanulója is, akik kitűnő tanulmányi eredményükkel, kiváló sportteljesítményükkel elnyerték a "Jó tanuló, jó sportoló" kitüntetést és kupát. Ilyen tanulóink:

1980 Simon Tamás
1982 Kondér Béla
1983 Major Árpád
1984 Adamcsek Gábor
1985 Erőss György
1986 Czilik Melinda
1987 Manninger Péter

Végül, de nem utolsósorban soroljuk fel azokat a volt diákjainkat, akik az iskolán túl az egész magyar sportnak is dicsőséget hoztak kiváló sportteljesítményükkel:

Gerely Háromszoros olimpiai ezüstérmes Kulcsár Gergely
Kajak Kétszeres olimpiai bajnok Gyulai Zsolt
Kajak Kétszeres főiskolai világbajnok, olimpikon Szöulban Petrovics Béla
Labdarúgó Válogatott Kovács Ervin
Vívás Ifj. válogatott, magyar bajnok Nagy Mercédes
Távolugró Válogatott Margitics Béla
Kajak Felnőtt világbajnok, Gyulai Katalin olimpikon Petrovics Kálmán
Kajak   Makrai Csaba

 


| Címlap | Oldal tetejére |
Szerkesztette:
Kamarás Gergő
Utolsó módosítás: 1999. 09. 01.